Raw Deli - Staré Město

Otevírací doba

Po-So 9:00-21:00

Provoz prodejny se zdravou výživou. V naší nabídce naleznete: za studena lisované, každodenně čerstvé šťávy, raw pokrmy a horké polévky, dezerty, lupínky, sušenky a čokoládu.

Naším posláním v The Raw Deli je udělat optimální výživu tak dostupnou a chutnou, jak jen to jde. Věříme že čerstvá, syrová, průmyslově nezpracovaná strava a nápoje, jsou tou nejjednodušší cestou k dosažení optimálního zdraví. Celé naše menu je 100% raw, veganské a připravované denně čerstvé.

Každý den jsme poháněni vizí vytváření lepších zítřků stravování. Vše, co děláme, vychází z bodu, který je průsečíkem kulinářského umění a optimální výživy.

Syrové, čerstvé a za studena lisované šťávy představují jednu z nejkvalitnějších potravin, kterou můžete svému tělu dopřát. Tyto šťávy se připravují ve dvou krocích: nejprve se připraví dužina ovoce či zeleniny a poté se tato dužina lisuje, aby vyprodukovala tekutý obsah. Tento postup má oproti jiným běžným metodám několik výhod:

- Teploty při lisování zůstávají velmi nízké, což zabraňuje destrukci živin v důsledku vysokých teplot a tření.
- Tato metoda vede k extrahování pouze šťávy, veškerá dužina je odstraněna. To snižuje nároky na trávení a usnadňuje absorpci výživných látek obsažených ve šťávě. Živiny vstupují do krevního řečiště přibližně stejně rychle jako alkohol. Řada předních světových zdravotnických zařízení, jako například Gerson Institute či Buchinger Clinic, doporučují svým pacientům šťávy lisované za studena při rekonvalescenci.
- Většina odborníků běžně uvádí, že ovocné a zeleninové šťávy lisované za studena mají lepší chuť než jiné džusy. My za tímto prohlášením plně stojíme a proto každý den nabízíme ochutnávky šťáv, abyste mohli jejich chuť posoudit sami.

Nikdy naše raw nápoje nepasterizujeme, a to ani pomocí vysokých teplot ani tlakem. Při skladování v chladu mají naše šťávy trvanlivost přibližně tři dny. Řada produktů se prezentuje jako džusy lisované za studena, ale často u nich při bližším pohledu narazíte na některý z následujících nedostatků: 1) Lisování neproběhlo na základě dvoustupňového postupu, takže ve šťávě zůstává výrazné množství rychle se kazící dužiny; 2) Šťáva byla pasterizována vysokou teplotou či tlakem tak, aby došlo k prodloužení životnosti výrobku. Tím však dochází k znehodnocení řady cenných enzymů, které jsou zásadní pro zdraví organismu; 3) Džus je ve skutečnosti pouze ovocný koncentrát a jeho označení "lisováno za studena" bylo použito svévolně s jediným cílem, a to zvýšit atraktivitu produktu.

Krátce řečeno: Věříme, že stojí za to udělat něco navíc a vyrábět to nejlepší – Raw Deli je na 100 procent připravena dodávat džusy té nejvyšší možné kvality.