Pokud potřebujete pomoci alespoň s určitou identifikací, zda je Vaše váha vůči výšce Vaší postavy adekvátní či ne, tak nejlépe Vám poslouží dobře známá BMI kalkulačka.

Body Mass Index

Pomůže Vám přibližně určit, jestli je Vaše váha ideální nebo zda trpíte nadváhou, podváhou případně silnou obezitou.

Mějte však na paměti, že Body Mass Index (BMI) je opravdu jen orientační údaj a při jeho výpočtu se nepracuje s dalšími důležitými ukazateli, jako je například věk a obvod určitých tělesných partií.

BMI kalkulačka


Spočítejte si Váš Body Mass Index

Váha
kg
Výška
cm
Vaše BMI je:
{{ weightGroup }}
{{ bmi }}

Hodnoty BMI

Méně než 18,5:

Tato hodnota vyjadřuje podváhu. V případě zjištění této hodnoty by mělo začít docházet k cílenému nabírání váhy. V lepším případě i svalové hmoty. K tomuto Vám může dopomoci i správná volba jídelníčku a případně potravin, které je vhodné v takovém případě konzumovat. Řešení takové situace Vám může usnadnit náš fundovaný a odborně zpracovaný zdravý jídelníček, který můžete získat zde.

Rozmezí 18,5 – 25:

Gratulujeme, toto je ideální váha. Finální hodnota nám ukazuje, že máte váhu k poměru své výšky téměř ideální. Pokud se pohybujete ve středu těchto hodnot, tak tomu i tak relativně je. Ale ani vy neusínejte na vavřínech. Nebívá s přibívajícím věkem jednoduché, tyto hodnoty udržet. K tomu Vám případně pomůže, jak fyzická aktivita, tak i správný jídelníček. A zdravý jídelníček pro člověka, který už tak dobře vypadá je také velmi důležitý. Najdete ho zde.

Rozmezí 25 – 30:

V tomto případě a při těchto hodnotách se už bohužel jedná o nadváhu. Vážíte více než byste měli a to už není dobře. Zde už hrozí i zdravotní komplikace. Tento stav je i svým způsobem omezující a proto je důležité ho spíše neprohlubovat, ale řešit. A to jak fyzickou aktivitou, tak i zdravým jídelníčkem. a v obou případech Vám dokážeme pomoci. Najít si vhodnou sportovní aktivitu můžete zde a ten správný, vhodný a zdravý jídelníček naleznete zde.

Rozmezí 30 – 40:

Tady už opravdu pozor. Tady už jste se dostali do kategorie vyšší obezity prvního stupně. Zvýšená zdravotní rizika jsou zde daleko častější a Vaše zdraví zde začíná být přímo ohrožováno. V tomto případě je začít se sportovní aktivitou a se zdravým jídelníčkem jednoznačně na místě. Není nač čekat. Pokud chcete ještě rozumně fungovat a aktivně žít, tak tohle je už jasný signál, kdy se do toho pustit. Najděte si zde ideální sportovní aktivitu, která Vás bude bavit a naplňovat a zde vhodný jídelníček a uvidíte, že Vás dovedou k cíly, který si vytyčíte. Proto jsme také tady a právě proto jsme Active Life Sport.

Více než 40:

Pokud se Vám na monitoru objeví tato hodnota, tak zde už se jedná opravdu o těžkou obezitu. U takových případů už doporučujeme radit se s odborníky. Lépe řečeno s lékaři. Přestože u nás najdete právě zde kvalitně zpracovaný zdraví jídelníček pro jedince s obezitou a těžkou obezitou, je dobré se s odborníky i tak poradit. Tady už ale není opravdu na co čekat. Tady se už musí konat. Z našeho pohledu určitě začít s lehkou sportovní aktivitou. Sportovní zařízení naleznete zde. A hlavně začít s úpravou stravovacích náviků a změnou jidelníčku. Jídelníčky pro změnu naleznete zde.

ABSI

Pak tu máme ale o něco přesnější identifikaci našich tělesných proporcí. Jedná se o výpočet, kde je oproti BMI počítáno ještě s věkem, pohlavým a hlavně s obvodem pasu. Proto se také tento výpočet nazývá ABSI - A Body Shape Index. Česky řečeno - Index tvaru těla.

Tento výpočet je přesnější a vyjadřuje míru zdravotního rizika vůči momentální váze. V případě nižších hodnot, než které jsou uváděna v tabulce se snižuje riziko zdravotních problémů a úmrtí spojených s nadváhou a obezitou. V případě hodnoty vyšší se rizika s pojené s nadváhou naopak výrazně zvyšují.

Dávejte na sebe pozor a žijte aktivně, jezte střídmě a zdravě a sportujte!

Orientační hodnoty ABSI

Věk Muži Ženy
30 0,079 0,077
40 0,081 0,078
50 0,083 0,079
60 0,084 0,081
70 0,085 0,083
80 0,088 0,085

Kdesizacvicit.cz je ojedinělý a velice zajímavý internetový projekt, který v takovém rozsahu a v takové kvalitě na internetu nenajdete. Jsme zaměřeni na vše, co se týká cvičení, sportu, sportovního vybavení, relaxace a regenerace, sportovní výživy, výživových doplňků, zdravé výživy a zdravého životního stylu obecně. A vše najdete tady, na jednom místě! Tyto stránky navštěvuje velké množství unikátních uživatelů a tím pádem i vašich potencionálních zákazníků, kteří jsou zvyklý sportovat, cvičit a o sebe samo pečovat. Navíc tento web přitahuje stále více a více začínajících sportovně aktivních lidí, kteří chtějí něco změnit, kteří chtějí začít cvičit, běhat, jezdit na kole nebo se jen prostě hýbat. Proto je i prezentace zde pro samotné firmy, společnosti, sportovní kluby, sportoviště atd. velice zajímavá.