Superpotraviny - Tak jak to teda je?

Blog

Zajímavé články a zajímavá sportovní témata. Life stylová informace o fitness a o cvičení. Nezapomínáme na wellness a zdravý životní styl obecně.

Super potraviny a jejich účinky jsou neustále zmiňovány s ohledem na pozitivní vliv na náš organizmus a na naše zdraví. Účinky jsou však relativně nadnesené. Neznamená to ale, že na naše zdraví nemají vliv a že se jedná o nepodložené argumenty.

Superpotraviny a jejich účinky jsou neustále zmiňovány s ohledem na pozitivní vliv na náš organizmus a na naše zdraví. Účinky jsou však relativně nadnesené. Neznamená to ale, že na naše zdraví nemají vliv a že se jedná o nepodložené argumenty.

Obsažené látky a vitaminy, rozhodně nikdo nezpochybňuje a ani nevyvrací. Jde spíše o to, že jsou svým způsobem nahraditelné a při skladbě správného jídelníčku, tím že je nekonzumujete, rozhodně o nic nepřicházíte.
Nenechte se zmást neustálým „masírováním“ o jejich důležitosti a nadpřirozených schopnostech. Vždy je za vším bohužel ještě obchodní stránka a díky vyvolané poptávce a třeba až hysterii je cena těchto superpotravin zbytečně a účelově navyšována.

Pokud se však ke konzumaci těchto superpotravin rozhodnete, spíše je zařazujte jako doplňky nebo jako součást zdravého a vyváženého jídelníčku. Neuchylujte se k alternativě, že tyto potraviny budou tvořit nějaké větší procento celkově konzumované stravy.

Zde si zatím pouze vypíšeme seznam těchto tzv. superpotravin, abyste měli přehled, o které se jedná a k jednotlivým potravinám se budeme v rámci našeho blogu postupně vracet a dále vyjadřovat.

- Aloe Vera
- Chia semínka Je dobré vědět, jak jsou důležité
- Acai berry
- Konopná semínka
- Spirulina (řasa)
- Kakaové boby (nepražené)
- Kustovnice Čínská (Goji)
- Guarana
- Karob
- Nopal
- Borůvky, maliny, ostružiny, brusinky
- mladý ječmen
- semínka lněná, slunečnicové, dýňové
- piniové a vlašské ořechy
- Avokádo, mango, kiwi, granátové jablko
- Maqui
- Kelp (řasa)

………. a mnoho dalších.

Závěrem lze tedy říci naši obligátní větu, která nás bude stále provázet v rámci jak našich článků o potravinách a výživě, tak i napříč všemi dalšími sekcemi: „Vždy dejte na zdravý rozum a poslouchejte své tělo“. Nesledujte slepě trendy a  hlavně se nenechte mást a totálně ovlivňovat společnostmi, jejichž hlavní primární motivací je vydělat a nikoliv zájem o vaše zdraví!